جوابیه

#توضیح یک خبر
مدیر محترم کانال استان من 
سلام علیکم

 پیرو انتشار خبر رها سازی لاشه یک بهله عقاب طلایی در حیاط اداره حفاظت محیط زیست شهرستان اسفراین توضیحات ذیل جهت اطلاع عموم و انتشار در کانال استان من، اعلام می‌گردد:

۱_ عقابی که توسط نیروهای زحمتکش  آتش نشانی اسفراین زندگیری و به اداره حفاظت محیط زیست تحویل داده شده بود، بعد از چند روز تیمار و نگهداری و کسب اطمینان از شرایط پرواز، روز گذشته توسط محیط بانان در پارک ملی ساریگل رهاسازی شده و به آغوش طبیعت بازگشت.

۲_ عقابی که تصویر لاشه حیوان در کانال به چاپ رسیده طی تماس تلفنی توسط یکی از افراد علاقه مند در حاشیه جاده اطراف شهر پیدا شده بود که  در حین انتقال توسط این شخص دوستدار طبیعت این عقاب تلف شده بود و لاشه آن به اداره حفاظت محیط زیست تحویل داده شد. لاشه این عقاب جهت نمونه گیری برای بانک ژن و  تاکسیدرمی به اداره کل منتقل می گردد.

🔹لازم به ذکر است در طی چهار ماه نخست سال جاری بیش از ده مورد از گونه های مختلف حیات وحش مانند عقاب، سارگپه ، کلاغ و .. در اداره حفاظت محیط زیست شهرستان اسفراین تیمار و نگهداری شده اند که پس از بهبودی توسط محیط بانان در طبیعت رهاسازی شده اند.
 
🔹در پایان از کلیه علاقمندان به حیات وحش درخواست می شود در صورت مشاهده هرگونه حیوان وحشی مصدوم مراتب را با ادارات حفاظت محیط زیست شهرستان ها یا به سامانه تلفنی ۱۵۴۰ اطلاع دهند

روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست خراسان شمالی
بيشتر
سال 1401 سال تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرین